Flow Chart Visual Programming Language 3.01 İndir

Flow Chart Programı Resimli Kurulumu

 

Setup.exe dosyası çalıştırılır, ilk adımda OK düğmesine basılarak ilerlenir. Yeni gelen pencereden, Bilgisayar simgesinin olduğu büyük düğme tıklanarak bir sonraki adıma ilerlenir.

 

Gelen pencereden, Continue düğmesi tıklanır ve yüklemenin tamamlanması beklenir, yükleme tamamlandıktan sonra OK düğmesine tıklayarak yükleme işleminden çıkılır. Program, Bilgisayar içinde C:\Program Files\Flow Chart Visual Programming Language klasörü içine kurulur. Bu klasörün içindeki FlowProgramming.exe isimli dosya uygulama programıdır ve masaüstüne simgesini oluşturmak için üzerinde sağ tıklayıp Gönder -> Masaüstü(Kısayol oluştur) tıklanır. Artık programı masaüstünden de çalıştırabiliriz.

Not: Bazı antivirüs programları Flowchart programını virüs olarak algılamaktadır ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Kurulum dosyanıza online dosya virüs tarama yaptırarak, güvenilir antivirüs programlarının test sonuçlarını dikkate alabilirsiniz.

 

Program açılırken veya çalışma sırasında hatayla karşılaşılıyorsa her çalıştırma öncesi programın üzerine sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini tıklayarak çalıştırabilirsiniz veya sürekli yönetici izniyle çalıştırmak istiyorsanız program üzerine sağ tıklayın, Özellikler ‘i tıklayın, Uyumluluk sekmesine gelin, Ayrıcalık Düzeyi alt grubundaki Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretledikten sonra Tamam düğmesine basın ve programı tekrar çalıştırın.

Algoritma ve akış diyagramları eğitiminde kullanacağınız çok güzel bir uygulama programlamayı öğrenmek isteyen, başlamak isteyen herkesin bilgisayarında olmasını tavsiye ediyoruz.

Algoritmanızı oluşturup bunu çalışır halde görmek sizi programlamayı sevmeyi sağlayacağınızı tahmin ediyoruz. Değişkenleri yazdığınız algoritmayı adım adım konsol ekranında takip etmenizi kendinizi geliştirmenizi sağlayacak güzel bir uygulama aşağıdaki linkten indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Flowchart kullanım kılavuzunu indirip örnek akış diyagramlarını yapınız.

Diğer Yazılar

4 Thoughts to “Flow Chart Visual Programming Language 3.01 İndir”

 1. derleme life

  teşekkürler..

 2. ALİİ

  TEŞEKKÜRLER

 3. asli

  merhaba. siteden indirdiğim flow chart “işlem” yapmak istediğimde işlem penceresi açılıyor, değerleri giriyorum tamam a basıyorum ama donuyor. sorun nerede olabilir? flowturk’un flowchart’ını yüklemiştim. Onda da karmaşık şeyler yazmaya başladığımda donuyordu. notebook kullanıyor olmamla bir alakası olabilir mi? notebook mu kaldırmıyor yoksa programlarda mı bir sorun var?

  1. Program açılırken veya çalışma sırasında hatayla karşılaşılıyorsa her çalıştırma öncesi programın üzerine sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini tıklayarak çalıştırabilirsiniz veya sürekli yönetici izniyle çalıştırmak istiyorsanız program üzerine sağ tıklayın, Özellikler ‘i tıklayın, Uyumluluk sekmesine gelin, Ayrıcalık Düzeyi alt grubundaki Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretledikten sonra Tamam düğmesine basın ve programı tekrar çalıştırın

Leave a Comment