2019 Yılının En İyi Anti-Virüs Yazılımları.

En son siber suç istatistiklerine göre, 2019 yılında bilgisayarlarımıza ekstra bir güvenlik duvarı eklemek zorunda olacağız. Her geçen gün oldukça tehlikeli virüsler yayılmaya devam ediyor ve şu anda daha önce olduklarından çok daha karmaşıklar.

Sadece dikkatli olmak ve tehlike potansiyeli taşıyan internet sitelerinden uzak durmak siber tehditlerden uzak durmak için yeterli olmuyor maalesef. Güvenlik uzmanları bilgisayarınızı, önemli dosyalarınızı ve hassas bilgilerinizi koruma altında tutmak için profesyonel bir anti-virüs yazılımı kullanmanızı tavsiye ediyorlar.

Hiç kuşkusuz kesin bir tercih yapmak çok zor. Piyasada en iyi korumayı sağlayacağını öneren bir sürü virüs silme programı bulunuyor. Buna rağmen, Virusler.info.tr takımı, 2019 yılının en iyi virüs silme programını seçmeniz konusunda sizlere yardımcı olabilecek en iyi 5 anti-virüs programını belirledi. Bu şekilde bilgisayarınızı reklam virüslerinden, casus yazılımlardan, fidye virüslerden, trojanlardan ve diğer şüpheli programlardan uzak tutabilirsiniz.

1. Malwarebytes 3.0+ bilgisayarlar ve mobil cihazlar için anında koruma sağlıyor

The image of Malwarebytes 3.0

Malwarebytes eş zamanlı koruma ve yazılım silme çözümleri konularında piyasanın lider programlarından bir tanesi. En iyi kötü amaçlı yazılım silme programlarından bir tanesi olarak bildirilen yazılım, hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için uygunluk taşıyor. Aynı zamanda Android ve iOS mobil cihazlarda da kullanılabiliyor. 

Malwarebytes ve piyasadaki diğer anti-virüs programlarını birbirinden ayıran ana faktör, programın, kötü amaçlı yazılımları daha bilgisayar sistemine sızma işlemlerini başlatmadan engellenmesine olanak sağlayan imza temelli bir teknolojiyi kullanıyor olması.Programın virüs belirleme oranı da oldukça etkileyici.

Her gün 15 milyondan fazla tehdit belirleniyor ve bloke ediliyor (Kaynak: Resmi Malwarebyets internet sitesi). 

Ayrıca güvenlik uzmanları, programın tarama teknolojisi ve virüs silme becerisinden de etkilendiklerini dile getiriyorlar. Kötü amaçlı yazılım bilgisayara henüz saldırmadan yazılımın veri yükü belirlendikten sonra Malwarebytes’ın tehdidi yok etmesi bir anlık bir sürede gerçekleşiyor. Tabi ki, oluşabilecek sorunlar onun meselesi değil!

Kullanıcılarının şüpheli ve dolandırıcı internet sitelerine girmelerini engellemek için internet sitesi koruma özellikleri barındırıyor ve bu şekilde tehlikeli ve virüs ihtiva eden sitelere girilmesi engelleniyor. Ayrıca hassas dosyaların istismarını en aza indiriyor ve tehlikeli siber ataklara karşı koruma sağlıyor.

Bütün bunların yanında, güvenlik yazılımının en önemli özelliği eş zamanlı koruma sağlıyor olması. Programın en güncel sürümü olan 3.31, neredeyse bütün hatalarından arınmış ve Windows 10 OS işletim sistemi için dayanıklılığını gözle görülür ölçüde arttırmış. 

Malwarebyets programını test etmek ve onun en iyi kötü amaçlı yazılım silme aracı olduğundan emin olmak için öncelikle ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz. Böylelikle lisanslı ürünü satın almadan önce 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Sürüm3.31
İşletim SistemleriWindows 10/8.1/8/7/Vista/XP/Mac/Android
Deneme Süresi14-Günlük Demo
Fiyat $39.99
Tam Sürüm79.46 MB

2. Webroot SecureAnywhere Anti-Virus piyasadaki en hızlı sistem tarayıcısı

The image of Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot SecureAnywhere AntiVirus piyasada bulunan en küçük boyutlu güvenlik yazılımı olarak biliniyor. Çoğu anti-virüs programı 516 MB boş alana ihtiyaç duyarken, Webroot sadece 15 MB’lık bir alan kaplıyor.

Anında yükleniyor, özelleşmiş bir güncellemeye ihtiyaç duymuyor, çok hızlı sistem taraması yapıyor ve bilgisayarın belleğinde inanılmaz az bir yer kaplıyor. Bunların yanı sıra, etkileyici bir koruma sağlıyor (Kaynak: Neil J. Rubenking, PC Magazine Baş Editörü).

Dahası program piyasada bulunan en hızlı güvenlik yazılımı; diğer anti-virüs programlarıyla kıyaslanamayacak bir hızla tarama işlemlerini gerçekleştiriyor, siber tehditler için bilgisayarı taraması sadece 20 saniye sürüyor. Ortalama tarama süresi ile kıyaslandığında 60 kat daha hızlı bir tarama süresi sağlıyor ve böylece bilgisayarınıza zarar vermeye başlamadan önce virüsleri etkisiz hale getirmek kolaylaşıyor.

Tabi Webroot yazılımını 2019 yılının en iyi anti-virüs yazılımları arasında gösteriyor olmamızın tek nedeni hızı değil. Program Wİndows ve Mac OS X işletim sistemlerini sadece korumakla kalmıyor ayrıca kimlik tanımlama bilgilerinin çalınmasını engelliyor, internet tarayıcısını güven altında tutuyor ve hatta bilgisayar kamerası ile casusluk yapılmasının da önüne geçiyor.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus yazılımı ayrıca kötü amaçlı yazılımları bilgisayardan kaldırma konusunda da harika bir iş çıkarıyor. Oldukça yüksek bir virüs belirleme oranına sahip olmakla birlikte uzman siber tehditleri de bilgisayardan hızlı bir şekilde temizliyor. Bir başka artısı da fiyatının çok pahalı olmaması, yıllık lisansına 29.99$ ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.

İşletim SistemiWindows 10/8.1/8/7/Vista/XP/Mac OS X
Deneme Süresi14 Günlük Demo
Fiyat$39.99
Tam Sürüm15 MB
Sistem Tarama Süresi20 saniye

3. McAfee LiveSafe çapraz platfor koruması sağlıyor ve kimlik hırsızlığını engelliyor

The image of McAfee LiveSafe

McAfee LiveSafe neredeyse bütün cihazlara yüklenebilen ve bilgisayara yüklenebilecek en iyi anti-virüs yazılımı olarak gösteriliyor. Windows, Mac, Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu olduğundan her araç kendine uygun bir sürüm bulabiliyor. 

McAfee yazılımını en iyi anti-virüs programları listesine eklememizin temel nedeni sağladığı eş zamanlı koruma kalitesi. Bunun yanında program ayrıca kullanıcılarına telefonla ve internet üzerinden canlı yazışma şeklinde destek sağlıyor.

McAfee ayrıca iki yönlü güvenlik duvarı sağlıyor ve bu özellik WebAdvisor olarak biliniyor. Bu güvenlik kalkanı sayesinde internet sitelerinde rahatlıkla gezinebiliyorsunuz, program kullanıcılarını riskli siteler ve potansiyel tehlikeli indirmeler konusunda uyarıyor.

Yeni Jenerasyon tarayıcı sistemi sadece siber tehditleri durdurmayı sağlamakla yetinmiyor  aynı zamanda bunları silmeye de olanak sağlıyor. Program geliştiricileri bunu sağlayamadıkları taktirde geri ödeme fırsatı sunuyorlar.

Bilgisayarınız bir virüs tehdidi altına girdiğinde, bir McAfee uzmanı bilgisayarınıza bağlanır ve onu siler. Aksi taktirde paranız iade edilir (Kaynak: Resmi McAfee sayfası).

Program ayrıca kullanıcılarına, en hassas dosyaların yedeklenmesi için 1 GB boyutunda bir depo alanı sağlayan McAfee LifeSafes Secure Cloud Storage yazılımını kullanma olanağı veriyor. Bu bilgilere erişebilmek için ses ve yüz kimlik doğrulama sağlanması gerekiyor.

Bütün bunlara ek olarak kötü amaçlı yazılımları silme programı McAfee, sosyal medya, e-posta, bankacılık ve diğer hesaplarınızı korumak için çok güçlü şifreler yaratan Password Manager programını da müşterilerinin kullanımına sunuyor.

İşletim SistemleriWindows 10/8.1/8/7/Mac OS X/Android/iOS
Deneme Süresi30 Günlük Demo
Fiyat$120.37
Tam Sürüm500 MB
Özel TekliflerSistemden kaldırılamayan bir virüs çıkarsa para iadesi

4. Kaspersky Internet Security bilgisayarınıza kimlik, para ve çocuk koruma sistemleri sunuyor

The image of Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security Windows, Mac, Android, iOS ve Windows telefonlar için virüs koruması sağlıyor. Program içerikleri birbirinden farklı olan üç tip koruma planı içeriyor.

Kaspersky kurulduğu günden bu yana en iyi anti-virüs programlarından bir tanesi olarak anılıyor ve bizim en iyi kötü amaçlı yazılım silme programları listemize girmeyi de fazlasıyla hak ediyor. Birçok farklı test laboratuvarında yapılan araştırmalarda programın virüs tanıma oranının çok yüksek olduğu,kimlik hırsızlığına karşı çok etkili olduğu ve kullanıcılarının özel bilgilerini koruduğu belirlendi.

Programın en farklı özelliklerinden bir tanesi de tanınmayan bir katılımcının bilgisayarın mikrofonuna erişmesini engelliyor olması. Anti-dolandırıcılık özelliği sayesinde tehlikeli siteleri belirleyerek ve şüpheli bilgi tarama aktivitelerini durdurarak daha güvenli bir internet gezintisi sağlıyor.

Programın artıları saymakla bitmiyor. Bunlardan bir tanesi de banka bilgilerinizin kullanılmasını gerektiren işlemlerinizde korunmanızı sağlayacak olan Safe Money eklentisi. Bunların yanında çocuklarınızın hangi sitelere erişebileceğini belirleyerek onları koruma altına alabiliyorsunuz. 

İşletim SistemiWindows 10/8.1/8/7/Mac OS X/iOS/Android
Deneme Süresi30 Günlük Deneme
Fiyat$59.95
Tam Sürüm 875 MB 
Özel TekliflerRescue Disk özelliği sayesinde Windows açılamadığında virüsleri silmeye yardımcı oluyor 

5. Symantec Norton Security Premium, bilgisayar koruması ve PC geri yükleme çözümleri sunuyor 

The image of Symantec Norton Security Premium

Symantec Norton Security Premium, Wİndows, Mac, Android ve iOS cihazları için eş zamanlı koruma sağlıyor. Bu anti-virüs yazılımı, aralarında potansiyel istenmeyen programlar, fidye yazılımları, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımların da bulunduğu geniş bir siber tehdit ağına karşı tanıma, engelleme ve silme yeteneğine sahip. Bunun sayesinde bu anti-virüs programı bir çok etkileyici ödülün de sahibi olmuş bulunuyor.

Tarafsız üçüncü parti koruması ve güvenlik sektörü standartlarının belirleyicisi olarak bilinen AV-Test grubu, Norton firmasına, En İyi Koruma dalında Norton Security yazılımına ve Yenilik dalında Norton Mobil Security programına ödüllerini teslim etti (Kaynak: Resmi Norton sayfası)

En iyi anti-virüs programlarından biri olan Norton ayrıca internet bankacılığı ve çevrimiçi alışverişlerinizi yaparken finansal bilgileriniz için ek koruma sağlayan bileşenler sunuyor. Bunlara ek olarak Norton çocuklarınızı siber suçlulardan ve zararlı içeriklerden korumak için aile koruma paketi içeriyor. Ancak ne yazık ki bu Ebeveyn Koruma Sistemi Mac sürümünde yer almıyor.

Norton Security Premium geniş bir bilgi ağına sahip ve sıklıkla kötü amaçlı yazılım bilgi bankalarını güncelliyor ve böylelikle bunların daha hızlı bulunması sağlanmış oluyor. Ayrıca hızlı bir şekilde kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri tanıyarak bilgisayarı, dizüstünü ve mobil cihazları temizliyor. Ayrıca Norton firması da 4 saat boyunca aktif olarak çalışan bir destek ekibiyle siber saldırılara karşı sizlere yardımcı olmayı amaçlıyor.

Son olarak, anti-virüs programı, hassas ve önemli belgelerinizi saklamanız için Norton güvenli bulut deposunda muhafaza edilmek üzere 25 GB boyutunda bir alan sağlıyor. Bu alan yetersiz kaldığı durumlarda ücret karşılığında daha fazla alanın sahibi olabiliyorsunuz.

İşletim SistemiWindows 10/8.1/8/7/XP/Mac OS X/iOS/Android
Fiyat$49.99 (10 cihaz için)
Özel Teklif60 gün para iade garantisi
Özel Hizmetler25GB çevrimiçi depo; Şifre yöneticisi

BONUS: Muazzam bilgisayar koruması ve kötü amaçlı yazılım silme işlemleri için, Reimage 

The image of Reimage

Eğer sisteminiz için olağanüstü bir çözüm arıyorsanız size mutlaka Reimage Repair programına şans vermenizi öneriyoruz. Programın en iyi anti-virüsler listesine girmiş olmasının tek nedeni bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan koruyor olması değil, aynı zamanda bu virüslerin etkilediği en hasar görmüş alanları bile tamir edebiliyor olması.

Yaklaşık on yıl kadar önce Reimage, bir bilgisayar hatalarını düzenleme aracı ve düşük alan ya da sabit disk hızı yavaşlaması gibi sabit disk temalı konularda tamir hizmetleri sunmaya başladı. Bu eşi benzeri görülmemiş teknolojiler, bilgisayar sisteminden hataları ayıklamayı ve kötü bileşenleri tekrar yüklemeyi de içeriyordu. Programın en göze çarpan özellikleri arasında arka planda çalışması ve bilgisayarı yeniden yüklemeye tabi tutmaması geliyor.

Bilgi bankasında 25.000.000 sistem dosyası bulunuyor ve bu banka sürekli olarak güncelleniyor. Eğer benzer bileşenlere erişim bilgilerinizi güncelleyen bir virüs tarafından etkilenirseniz Reimage bu değişen dosyaları yenileri ile değiştiriyor.

Reimage var olan en iğrenç Windows problemlerine çözümler sunan harika bir tamir aracı (Kaynak: PCWorld).

Birkaç yıl önce, Reimage, AviraAntivir şirketi ile bir ortaklık anlaşması yaptı. Bunun sonucu olarak programa yeni ve harika bir özellik daha eklenmiş oldu; Anti-virüs teknolojisi. Bu sayede program sistemi virüslerden, reklam yazılımlarından, casus yazılımlardan, suç yazılımlarından, trojan atlarından ve solucanlardan koruma konusunda üst düzey bir aşamaya erişti. Bu bir çok özelliği aynı anda barındıran program Windows, Mac ve Android cihazınız için en iyi korumayı garanti ediyor.

SürümlerReimage Repair, Reimage for Mac, Reimage Cleaner (Android için ücretsiz)
İşletim SistemleriWindows 10/8.1/8/7/XP/Vista
Tam Sürüm591 KB
Fiyat$43.93 (Windows version) $39.41 (Mac version)
 En Önemli Özellik Tam Windows OS tamir servisi

Kaynak: http://virusler.info.tr/