Geliştiricilere özel yeni işletim sistemi: Android Things

Google, oyun veya uygulama geliştiricileri için Android Things 1.0 işletim sistemini duyurdu.

Dünyada birçok insanın aşina olduğu Android işletim sistemi için oyun ya da uygulama oluşturan geliştiricilere özel Android Things duyuruldu.

Android Things 1.0 sürümüyle Google, Nesnelerin İnterneti çağındaki gelişimi hızlandıracak yazılım teknolojisi ile geliştiricilere büyük bir kolaylık sağlamış olacak.

Uygulama geliştiricilerinin yeni oyun ya uygulamaları yayınlamadan önce denemelerine olanak tanıyan, yayınlanan uygulamalara gönderilecek güncellemelerin daha güvenli olmasına katkı sağlayan Android Things 1.0, böylelikle daha pratik ve güvenilir bir geliştirme ortamı sunacak.

Sisteme geçiş yapan geliştiricilere 3 yıl boyunca ücretsiz destek sunacak olan Google, ticari olmayan uygulamaların Android Things kullanma hakkını ise 100 cihazla sınırlandıracak. Eğer ticari bir girişim söz konusu olursa işletmeler, Google ile özel bir dağıtım sözleşmesi imzalamak durumunda kalacaklar.

Eğer Android Things hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız buradan yayınsayfasına ulaşabilir ve Google’ın sunduğu şartlara ve diğer özelliklere de göz atabilirsiniz.