Instagram’da görüntülü grup görüşmesi nasıl yapılır?

Instagram’da nasıl görüntülü grup görüşmesi yapabileceğinizi detaylıca anlatıyoruz.

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, getirdiği yeni özellikleri sayesinde gücüne güç katmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce ”bana soru sor” özelliği ile büyük beğeni toplayan uygulama, getirdiği yenilikler ile kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor.

Instagram'da görüntülü grup görüşmesi nasıl yapılır?

Son olarak bünyesine kattığı görüntülü grup görüşmesi ile arkadaşlarınızla iletişimi bır tık daha üste taşıyan uygulama, kaliteli stream ve ses aktarımı ile WhatsApp’ı bile geri de bıraktı diyebiliriz. Evet bu özellikler WhatsApp’ta da mevcut ancak Instagram’ın sunduğu kalite ile WhatsApp’ı yarıştırmak biraz acımasızca olurdu diye düşünüyorum. Bunda en büyük etkenlerden biri de internet kaliteniz. 

Her iki uygulamanın da testlerini yaparken aynı internet bağlantısını kullanmaya özen gösterdim. Ortaya çıkan sonuç tabii ki de Instagram’ın daha stabil ve temiz bir deneyim sunması ile sonuçlandı. Ancak asıl konumuz burada bu iki uygulamayı karşılaştırmak değil bu özelliği nasıl kullanacağınız. 

Instagram’da maksimum dört kişiye kadar görüntülü grup sohbetleri yapma imkanı sunuluyor. Tabii öncelikle Instagram DM grubunuzun olması lazım, ikili oluşumlarda sadece ikili görüşme sağlayabilirsiniz. Bunun için en az dört kişilik bir grup kurmanız gerekmekte. Gelelim adımlara. Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve Instagram DM’lerinize girin. 

Ardından görüntülü konuşma yapmak istediğiniz arkadaşlarınızın bulunduğu DM grubuna dokunun. Sağ üst kısımda yer alan kamera simgeli butonuna basın. Görüntülü görüşme çağrısını alan arkadaşlarınız çağrı ekranındaki kamera simgesinden yukarı doğru kaydırma yaparak çağrınıza cevap verebileceklerdir.

Görüntülü grup görüşmesine katılan arkadaşlarınızla artık doyasına sohbetin dibine vurabilirsiniz. Ancak bu özellik sadece bununla da sınırlı değil.

Görüşme ekranını küçültmek ve Instagram’da takılamak ya da diğer uygulamalara erişmek için arayüzde sol üst kısımda bulunan butona dokunabilirsiniz. Bu butona tıklamanız ile beraber ekran küçülecek ve siz de artık bir yandan sohbet ederken diğer yandan doyasıya telefonunuz da gezinebilir ve diğer işlerinizi halledebilirsiniz.

Görüşme sırasında özel olarak yanınızda bulunan birine bir şey söylemek için ise kendi ses ya da görüntünüzü devre dışı bırakabilirsiniz. İlla görüşmeden ayrılmanıza da gerek yok. Bunun için alt kısımdaki ses ve video simgelerini tıklamanız yeterli olacaktır.

Kaynak: www.teknolojioku.com