Ondan sadece 1 adet var: Ferrari SP38

İlk görüşte aşık olacağınız Ferrari SP38, cayır cayır yanan ve markanın klasikleşmiş kırmızı rengi ile kesinlikle göz kamaştırıyor. Bu çok özel spor otomobilden sadece 1 adet olduğunu da belirtelim.

Ferrari SP38 kendisine hayran bırakıyor!

Ferrari otomobili en sadık müşterilerinden birisi için özel olarak ürettiklerini ifade ediyor. Bu şanslı kişinin kimliği ise açıklanmıyor. Kısacası, bu harika otomobili kazara nerde görme şansımız olur ya da olur mu bilemiyoruz.

Ferrari 488 GTB modelindeki çift turbo V8 motorun kullanıldığı özel yapım otomobil, tamamen yeni bir gövde yapısıyla çok daha fütüristik bir imaja bürünmüş. Motorun detayları ise paylaşılmıyor ancak 488 modelinin 3.9 litrehacminde 660 beygir gücünde olduğunu not olarak düşelim. 488 şasesinden gelen yan hava delikleri de yine örtülmüş durumda Çift ara soğutucu ise F40modelinden esinlenmiş.

Öte yandan, arka tarafın görüş açısı neredeyse yok gibi desek yeridir. Arkada kullanılan 3 katman motorun üstünü kapatırken aynısını görüş alanına da uygulamış. Bu haliyle otomobil Lotus Evora modelini de bir miktar anımsatıyor. Aracın çizgileri ve boyutları büyük benzerliğe sahip.

Ferrari SP38 ilk kez 26 Mayıs tarihinde İtalya Como Gölü’ndeki tarihi araçların gösterimi de yapılan Concorso d’Eleganza Villa d’Este otelinde kendisini gösterecek.